O firmie

Kim jesteśmy, czym się zajmujemy?

Podstawową domeną działalności firmy jest ocena stanu zdrowia roślin ozdobnych, roślina po roślinie w ogrodach przydomowych. Dzięki pomocy firmy, właściciel ogrodu ma okazję szczegółowo zapoznać się z zagrożeniami wynikającymi z obecności chorób i szkodników oraz sposobami ich skutecznego zwalczania. Pogotowie Ogrodnicze wykonuje też niezbędne zabiegi ochrony roślin. Firma rozpoczęła działalność w 2003r. Dziś ma ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku, pozostając bezkonkurencyjną na polu walki z chorobami i szkodnikami roślin ozdobnych. Z naszych usług korzysta też, za pośrednictwem Internetu, wiele osób z całej Polski.

 

Dlaczego IPO ?

Wysoka jakość i skuteczność moich usług nie jest przypadkiem. Przygodę z ogrodnictwem rozpocząłem w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Dworku k/Koszalina, a później podczas studiów w Akademii Rolniczej w Krakowie (aktualnie Uniwersytet Rolniczy) na Wydziale Ogrodniczym. W swojej karierze zawodowej pełniłem kierownicze stanowiska w Szkółce Roślin Ozdobnych w Jaskrowie, Szklarni RSP Jaskrów i sadzie jabłoniowym SKR Biała. Ponadto zajmowałem się projektowaniem i urządzaniem ogrodów wypoczynkowych, aby ostatecznie odnaleźć swoje powołanie w przeglądach i ochronie  ogrodów przydomowych.

Po 17 latach działalności, ogrody, a w szczególności problemy w nich występujące, nie mają przed moją firmą tajemnic. Jako punkt honoru stawiam sobie wyleczenie każdej rośliny i z żalem patrzę na te, które z powodu braku odpowiedniej ochrony, czeka rychła śmierć. Ich właściciele nie zawsze są świadomi, że z każdym rokiem ich drzewa i krzewy zyskują na wartości, a ich utrata jest znacznie bardziej kosztowna, niż właściwie prowadzona ochrona.

W odpowiedzi na ogólnopolskie zapotrzebowanie na moje usługi w  ofercie znalazło się prowadzenie ogrodu przez Internet czyli Internetowe Pogotowie Ogrodnicze. Klient otrzymuje informacje o zagrożeniach i zalecanych zabiegach ochronnych za pośrednictwem abonamentu IPO. Może też korzystać z doraźnej specjalistycznej pomocy na Facebooku jeśli coś złego dzieje się z roślinami. Uczę jak prawidłowo wykonywać chirurgię drzew, jak rozpoznawać po symptomach choroby i szkodniki. Do postawienia prawidłowej diagnozy wystarczają dwa zdjęcia( całej rośliny i niepokojącego fragmentu wykonane w wysokiej rozdzielczości). Dzielę się z Klientem wiedzą jak najskuteczniej pokonać wroga jednocześnie dbając o środowisko z wykorzystaniem autorskich metod ochrony roślin. Jest również oferta dla firm ogrodniczych a w niej szybka pomoc.